Opilý žhář úmyslně zapálil záclonu v ubytovacím zařízení v Tachově

07.11.2018
Ilustrační foto
V pondělí zahájil policejní komisař trestní stíhání 28letého muže ze Stříbrska a sdělil mu obvinění ze spáchání zločinu obecného ohrožení ve stádiu pokusu.

Muž měl totiž 3. listopadu letošního roku kolem 20:00 hod. v jednom ubytovacím zařízení v Tachově úmyslně založit požár v pokoji, který se svojí přítelkyní obýval. Přes zákaz kouření si uvnitř zapálil cigaretu a zapalovačem přitom zapálil záclonu pověšenou u okna s úmyslem založit požár. V důsledku toho se požár rozšířil na závěs, ohořel i plastový rám okna a část zařízení pokoje. Dotyčný nepřispěl žádným způsobem k likvidaci požáru, naopak odešel mimo budovu.

K rozšíření požáru do dalších prostor budovy nedošlo díky včasnému zásahu správce hotelu, který oheň požár uhasil práškovým hasicím přístrojem. Tomu všemu předcházela hádka mezi žhářem a jeho přítelkyní, po které muž uvedl, že pokoj zapálí. Policisté, kteří na místo přijeli a muže zadrželi, zjistili, že je dotyčný pod vlivem alkoholu. Přístroj při dechové zkoušce naměřil 2,07 promile alkoholu. Škoda, kterou muž způsobil, byla předběžně odhadnuta na 30 000 korun. S ohledem na uvedené skutečnosti policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného do vazby. Ten dnešního dne soud neakceptoval, obviněného propustil ze zadržení, a tak je trestně stíhaný na svobodě.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Tachovska